mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

„Да, за німця хоть порядок був”.

Коментарі, які почули журналісти з вуст „полум’яних антифашистів” свідчать самі за себе: „Я не знаю, есть ли фашизм. Я пришел денег заработать"; "Мне срать – я за деньгами пришел".

Їдучи у метро тієї неділі, я розговорився з літнім чоловіком, який прибув з села на антифашистський мітинг разом зі ще двома десятками селян. Я поцікавився, чи він помітив десь у нас прояви фашизму. Він відмахнувся: „Та яке там...” А його товариш додав: „А я й не протів. Хай би й був. Може порядку було б більше. А то такий бардак розвели”. Перший погодився: „Да, за німця хоть порядок був”.

Богословська уже не раз із душевним надривом волала про те, що Україні загрожує фашизм і щоразу при цьому нагадувала, яким чином Гітлер прийшов до влади:
-«Вот так и сейчас все происходит. Гитлера к власти привели интеллигенты и евреи».
Як бачимо, дуже тонкий натяк на те, хто зараз відповідальний за прихід до влади „Свободи”. З інтелігентами ясно: Ю. Михальчишин („Кінчай знімати! За...бав!”), І. Мірошниченко (Куніс – жидівка), Ю. Сиротюк (Гайтана – не достойна представляти Україну). Тут справді інтелігенція так і пре. От із євреями не зовсім ясно. Бажано, щоб Богословська оголосила весь список.

Але парадокс у тому, що у нас нема не те що кандидата на Гітлера, а навіть кандидата на Геббельса.

Регіонали усю свою пропаганду спрямували на людей недалеких, для яких „фашизм” – поняття універсальне, бо це і німецькі нацисти, і УПА, і ОУН., і „Нахтіґаль”, і „Свобода”.
Волаючи про те, що „ми ж знаємо, скільки зла приніс нам фашизм”, вони насправді виголошують абсолютні нісенітниці, бо фашизм якраз не приніс нам жодного зла.
Фашизм був у Італії, Іспанії, Португалії, але у Німеччині був націонал-соціалізм.

Але є одна суттєва річ. За нацизмом і фашизмом стояла потужна ідеологічна сила. Їх підтримували філософи рівня Мартіна Гайдеґґера, письменники світової слави – Габріеле д’Анунціо, Кнут Гамсун й Езра Павнд. Одним із прихильників фашизму був і український письменник Ростислав Єндик, який написав біографії Гітлера і Муссоліні.

Відповідно антифашистські сили у Європі теж опиралися на потужний інтелект багатьох визначних мислителів та письменників.

А що маємо за плечима регіоналів та свободівців? Жодного поважного інтелектуала. Жодного значного письменника. З балакаючими головами теж проблема, бо як ті, так і другі не можуть виставити на загальний огляд більше п’яти-шести осіб з підвішеним язиком.

«Партия регионов неоднократно предупреждала об угрозе неофашизма в Украине, – читаємо у черговій агітці. – Сегодня все громче раздаются нацистские призывы к физическому насилию и террору по отношению к инакомыслящим, людям другой веры, национальности, языковых традиций”.

Однак усе це насправді стосується не „Свободи”, а самої Партії регіонів. Ось де фашизм!

За прикладом ненависті до „язикових традіцій” теж далеко ходити не треба. Це і Богословська, яка обурювалася, що Пушкіна „перевели на немыслимый украинский язик”, і Лєвчєнка, який узагалі заперечував право української мови на існування, і Табачнік, і Калєснічєнка, і ціла зграя різних бузин, чалєнок і т. д.

До цього додаймо зрощення влади і бізнесу, влади і криміналу і маємо усі ознаки регіонального фашизму, який опирається на тоталітаризм. За твердженням підручника з політології характерні риси тоталітаризму такі:

- „сильно централізована, моністична структура влади, в якій панівна група не несе відповідальності перед виборним органом”;
-„монопольний політичний контроль над економікою та іншими сферами суспільства”;
-„влада належить масовій політичній партії, організованій недемократично довкола лідера; влада партії забезпечується шляхом її зрощення з державними органами й повного одержавлення суспільства”;
-„терористичний поліцейський контроль за поведінкою громадян”;
-„вимога до громадян активно виявляти відданість і підтримку режиму”;
-„громадсько-політичні, недержавні організації існують формально, стають продовженням тих чи інших державних або партійних організацій, їхня діяльність докладно регламентується”;
-„монопольна, деталізована ідеологія, що легітимує режим й обґрунтовує його історичну місію”.


Упізнали? Це саме та країна, де живемо ми.

Повністю ТУТ :
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments