mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Прошу підписати петицію - "визнати роком заснування міста Одеси 1415 рік"

ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Визнати роком заснування міста Одеси 1415 рік
№22/122820-еп

Автор (ініціатор): Коваленко Олександр Іванович
Дата оприлюднення: 02 вересня 2021У сучасній історії вважається, що рік заснування міста Одеса - 1794, а перша його згадка - 1795 й. Але це маніпуляція, заснована на інтересах Російської імперії, а потім підтримувана істориками СРСР.

На сьогоднішній день є величезна кількість наукових робіт вказують на те, що рік заснування Одеси це мінімум 1415. Бо саме першу писемну згадку польського історика Яна Длугоша про порт Kaczubyeiow (Коцюбіїв) датують 1415 роком.

Перша згадка про Одесу, а точніше про Хаджибеї, який був пізніше захоплений російськими і перейменований, датується 1415 роком і входив він тоді до складу Великого князівства Литовського під назвою Качибей, а пізніше - Хаджибей (Османська імперія) і лише потім уже - Одеса (Російська імперія).

Таким чином, руйнується міф про те, що Одеса - російське місто, оскільки ніякого відношення росіяни не мають до його заснування, а лише є частиною багатовікової, мультинаціональної історії, причому як загарбники, але не як засновники!

Свого часу саме з подібним проханням сім народних депутатів Верховної Ради звернулися до Прем'єр-міністра України Арсенію Яценюку і запропонували підготувати розпорядження Кабінету Міністрів України про святкування 2 вересня 2015 року, не просто звичного «дня народження» Одеси, але, фактично, першого її історичного згадки 600-річної давності. На жаль, це звернення залишилося без уваги.

Одеса - не російська місто. Одеса, це в першу чергу багатонаціональний і багатокультурний місто. А тому, вважаю дуже важливим виправити цей історичний казус, який став таким вигідним російським пропагандистам протягом останніх двох століть.

Сама петиція тут: https://petition.president.gov.ua/petition/122820
Tags: факт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments