mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Історія в Одесі, як завжди, неісторична.

Це стосується як історії самого міста, так і ювілею одеської кіностудії, котрий святкують сьогодні, 24 травня.
Одеськими істориками науково коректно доведено , що 19 травня цього року одесити мали б святкувати 604-ту річницю свого міста, тоді як влада міста з року в рік вперто святкує двіста з копійками років з фейкової дати "заснування" 2 вересня 1794 року тільки тому, що до тієї дати (дати коронації імператора Миколи 1-го, хоча в той день того року в місті котре було перейменоване з Хаджибею на Одесу лише наступного, 1795 року нічого особливого не відбувалося), свого часу статистик Воронцова Скальковський прив'язав придуманий ним російський імперський антиісторичний міф про "матушку аснаватєльніцу Єкатєріну 2-ю".
Професор В. Надлер (1840 – 1894 рр.) - декан історико-филологічного факультету одеського університета, після того як історики не знайшли фактичних підтверджень міфу Скальковського, писав так:
"Волей или неволей приходится признать, что в 1794 году в Хаджибее не происходило никакой закладки нового города и что день 22 августа (2 сентября по новому стилю), который привыкли праздновать с такою помпою одесситы, имеет лишь то значение, что в этот день окончено было заготовление материалов для портовых работ и приступлено было к самим работам, причем, насколько можно судить из документов, не происходило никакого торжества".

З історією кіновиробництва в Одесі було так :
Вперше почала знімати кіно в Одесі на Французькому бульварі Одеська кіностудія "Мірограф" у 1907 році. Потім, ще за царя, до неї додались і інші приватні кіностудії, котрі працювали за тою самою, відомою всім одеситам адресою - Французький бульвар 33.
Найвідоміша вітчизняна актриса німого кіно полтавчанка Віра Левченко, відома під призвищем чоловіка Холодна, знімалась на одеській кіностудії у 1918 році, померла вона і похована також в Одесі, в лютому 1919 року.
Після першого півторамісячного жаху на початку 1918 року, коли Перша Одеська Радянська Злодійсько-Бандитська республіка встигла знищити 2.5 тис. одеситів, більшовіки захопили Одесу вдруге в квітні 1919 року, віджали у хазяїв кіностудії все кіношне майно, всю кіноапаратуру, про що і написали декрет.
Нагадую, що Віра Холодна в той час вже спочівала на пізніше знищенному комуністами першому христианському одеському кладовищі (тіло ії і досі лежить десь там, зліва від центральної алеї парку метрів за 100 від Преображенської, а кенотаф вже в наші часи встановили на другому христианському кладовищі).
Спочатку комуністи не створили нову кіностудію, а віддали все награблене політвідділу 14-ї армії.
І перше, найпотрібніше, що відзняли комісари для червоноармійців на цій конфіскованій апаратурі, це два просвітницько-агітаційних фільма - медичний про тріпер і сіфіліс і санітарний про боротьбу з вошами.

Пройшли роки. Кіновиробництво на Французькому 33 не припинялось навіть за румунської окупації. Наприклад, на Венеційському кінофестивалі 1942 року отримав премію Бієнале частково відзнятий в окупованій Одесі італійсько-румунський художній фільм «Одеса в огні» (рум. Odessa în flăcări, итал. Odessa in fiamme) режисера Карміно Галоне. В брежнєвські часи, коли партія наказала - дайош новую совєцкую історію, було прийняте ідеологічно заангажоване рішення, для одеської кіностудії вважати ії початком дату більшовицького декрету 19-го року про ту саму конфіскацію кіноапаратури у ії тодішніх власників.
А все що було до того, це "не наша", не радянська історія, а значить може і повинна бути зігнорована.

Пройшли роки, згинув у прірві часу СРСР.
Знов почали згадувати про те, що життя було і до комуністів і не з них почалося.
Почали виступати кінознавці, захоплено згадуючи і про те, що за два роки до братів Люмьєр механік одеського університету Тищенко винайшов кіноапарат (але нажаль не запатентував), і про те, що Віра Холодна знімалася на нашій одеській кіностудії, сторічний юбілей котрої ми сьогодні (24 травня 2019 року) і святкуємо.
Понаїхало з Київа достойників, приперлося і місцеве начальство... Власне одеських кінематографістів 24-го на святкуванні було раз, два, і... переважна меншість.
І жодна людина не запитала у пафосних ораторів:
-Стоп! А що ми власне сьогодні святкуємо?
Які 100 років? Це що, у 2019 році виповнюється рівно 100 років з 1907 року?
Ви самі себе чуєте, коли втисячне повторюєте про Віру Холодну, котра знімалася на ще не існувавшій за вашою ж хронологією кіностудії?
Вам всім це сниться? Схаменіться! Чі вам остаточно пороблено?
Що сьогодні заважає вам повернути кінематографічній історії Одеси вкрадені у неї комуністами 12 років ії історії?
.....
Каюсь, я сам був на кіностудії. Але не 24-го, а 23-го, коли там зібрали нас, тих, хто працював на кіностудії ще з радянських часів (люди просто самі телефонували колегам і запрошували з такої нагоди прийти, зустрітися). Прийшло десь 300-400 переважно пенсіонерів. Зустрівся з тими, кого не бачив вже багато років, було що згадати. Не до того було і не хотів псувати зустріч людям від котрих аж ніяк не залежить визначення дати від котрої потомки будуть рахувати вік кінематографічної Одеси.
Маленький штрих до розуміння відношення нових хазяїв кіностудії до тих, хто на ній знімав кіно - в фойе я зупинив нинішнього діректора студії (третя людина в ієрархії після Коломойського і Ткаченка) Осіпова і запитав де я можу придбати ювілейну монету до 100 річчя кіностудії, бо в новинах писали, що відкарбовано 40 000 таких 5-ти гривневих монет котрі будуть продаватися колекціонерам по 50 гривень.
Маленький штрих до розуміння відношення нових хазяїв кіностудії до тих, хто на ній знімав кіно - в фойе я зупинив нинішнього діректора студії (третя людина в ієрархії після Коломойського і Ткаченка) Осіпова і запитав, де я можу придбати ювілейну монету до 100 річчя кіностудії, бо в новинах читав, що відкарбовано 40 000 таких 5-ти гривневих монет, котрі будуть продаватися колекціонерам по 50 гривень. Він відповів, що сьогодні - ніде, а ось завтра, під час свята (для начальства і телекамер куда будуть пускати по запрошеннях), ця монета буде продаватися в фойе кіностудії по 152 гривні. Звісно, що запрошення на 24-те, як і у всіх тих хто прийшов 23-го, у мене не було, тим більше, що 24-го я мав важливіші справи, ніж бути статистом на фоні котрого Труханов буде брехати як він вболіває за долю кіностудії. Але то таке,.. дрібниці..


Моралі не буде.
Бо зараз набіжуть з лементами про "он апять хочєт пєрєпісать нашу Велікую історію"...

Tags: кажущееся и действительное, отож
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 2 comments