mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Представники корінних народів Поволжя оголосили початок боротьби за суверенітет

Ну що, москалики, нє ждалі?
А я казав, що скоро почнеться.
Що ті з вас, хто ще недо*оскалені, почнуть згадувати своє справжнє коріння, хто вони є насправді.
І тоді з'ясується, що вашої земли, такої, де "русскіє" корінний народ, у вас в Росії взагалі нема. Бо найстаріші "русскіє" - це денаціоналізоване до ступіню русскості корінне населенння "залатова кальца Рассії" - мєря, мєщора і мурома, що остаточно втратили свою мову лише у 18 столітті.Представники корінних народів Поволжя оголосили початок боротьби за суверенітет21 березня 2018 у Києві відбулась спільна прес-конференція представників корінних народів Поволжя. Учасники заходу оголосили про створення громадського руху«Вільний Ідель-Урал», що має на меті здобуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел та Мордовія.

Розпочав прес-конференцію колишній політичний в’язень Рафіс Кашапов, який провів три роки в ув’язненні за осуд російської агресії щодо України. Кашапов – відомий у Татарстані політичний та громадський діяч. На батьківщині він неодноразово піддавався переслідуванням за свої переконання. Політик вважає, що Татарстан повинен відновити статус суверенної держави, та повернутися до Конституції 1992 року.

“З приходом до влади Владіміра Путіна федеральний центр перестав розглядати Татарстан як рівноправного партнера. Розпочався процес перетворення Татарстану на російську колонію. Парламент республіки змусили змінити Конституцію, прибрати всі статті, що пов’язані з економічним та політичним суверенітетом. Аналогічні заходи були вжиті до всіх республік Ідель-Уралу: не лише до Татарстану, але й до Башкортостану, Чувашії, Удмуртії, Марій-Ел і Мордовії”, – пояснює Рафіс Кашапов, Член Президії Всетатарського громадського центру.

Ветеран сучасної російсько-української війни Боляєнь Сиресь, який очолює в Україні товариство “Ерзянь Вал”, звинувачує Москву у тому, що вона не лише використовує Ідель-Урал як сировинний додаток, але й проводить щодо корінних народів агресивну політику русифікації:

“Ані Татарстан, ані жодна інша республіка регіону не зможе захистити себе від визиску Москви. Саме тому ми закликаємо наших співвітчизників згуртуватися у громадський рух «Вільний Ідель-Урал», що має на меті здобуття реального суверенітету республіками Татарстан, Башкортостан, Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел та Ерзяно-Мокшанія (Мордовія). Прийнятною для нас моделлю є створення інтеграційного об’єднання суверенних республік, зі спільним кордоном, спільним економічним простором, колективною системою безпеки”.Засновники руху звернулись до своїх співвітчизників із закликом долучатися до обговорення принципів та ідеології нового об’єднання. Водночас організатори заходу пообіцяли вже найближчим часом розпочати міжнародну кампанію на підтримку національних активістів та організацій корінних народів, що зазнають переслідувань Москвою.
Цей пост також розміщено на: https://mysliwiec.dreamwidth.org/2977560.html
Коментів: comment count unavailable
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments