mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

У Вінниці відкрили меморіальну дошку сотнику Армії УНР Семену Якерсону

6 грудня 2017 року у Вінниці відбулось відкриття меморіальної дошки на честь сотника Армії УНР та соратника Симона Петлюри - Семена Якерсона.

Дошку встановлено з ініціативи благодійного фонду «Героїка». Кошти на виготовлення дошки – 70 тисяч гривень – надала Вінницька обласна державна адміністрація.

Подія була приурочена одразу до трьох дат – 100-річчя української Революції, 120-ї річниці від народження Якерсона та із нагоди Дня Збройних Сил України.На меморіальному барельєфі Семена Якерсона зображено в українському однострої, поряд виконано напис двома мовами: українською та ідишем (рідною мовою сотника).
«Цьогоріч у Вінниці відбулось дві історичних події: відкриття пам'ятника Головному Отаману військ і флоту УНР Симону Петлюрі та відкриття барельєфу сотнику Якерсону. Радий, що наш фонд долучився до вшанування видатного українського старшини», – розповів член правління благодійного фонду «Героїка» Юрій Яворський.

Відтепер цю меморіальну дошку можна буде побачити на фасаді Вінницького торговельно-економічного інституту (вулиця Соборна, 87).
Встановлення дошки на фасаді вінницького ВТЕІ КНТЕУ не випадкове, адже за даними архіву Вінницької області, Семен Якерсон проживав зовсім поруч – за адресою вулиця Соколова, 3 (тепер – вулиця Шиповича). Втім, до сьогодні будинок сотника не зберігся.
Якерсон Семен Самійлович (30 листопада 1897 — 1944) — сотник Армії УНР.
Єврей за походженням, уродженець Вінниці. В українській армії служив добровольцем з травня 1918 р., служив у низці інших військових підрозділів: Одеська гайдамацька бригада, Перший дієвий полк імені Винниченка, Третя Залізна дивізія, Гарматний курінь Першої кулеметної дивізії.
Учасник численних боїв з білими та червоними росіянами. Двічі ранений в боях із ворогом.
На еміграції мешкав у Чехословаччині. Вбитий нацистами у Празькому гетто.


Слава героям України!Цей пост також розміщено на: https://mysliwiec.dreamwidth.org/2939725.html
Коментів: comment count unavailable
Tags: отож, факт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments