Пропагандистскими органами было принято решение, что надписи «Сталин и Геля» на постаментах к скульптурам Г. Лаврова следует перебить на «Сталин и Мамлакат». Этим же именем стали называть девочку на плакатах с изображением Гели Чешковой
От наприклад про Сталіна та дівчинку Мамлакат.
Виявляється дівчинка Мамлакат, то був такий хитрий план, щоб дівчинкою Мамлакат відволікти від Гелі Чешкової.
Там все складно.
Спочатку в 1936-му році на офіційну зустріч із Сталіним приїхали регіональні делегації. В тому числі і Бурят-Монгольська делегація із товаріщєм Чєшковим, який взяв із собою маленьку доньку Гелю, тобто, Енгєльсіну. Не відволікайтеся. Дівчинка Енгельсина, тобто Геля, була симпатична, охайна дитинка з родини бурятської еліти. Зовсім не дивно, що заради гарного фото Сталін взяв її на ручки з букетом квітів. Фото, причому не одне, виявилося вдалим, тому зображення Сталіна з симпатичною східною дівчинкою розтиражували під соусом "спасібо товаріщу Сталіну за наше щаслівоє дєццтво".
Але внєзапно батька дєвочкі Гелі розстріляли разом із всією елітою Бурят-Монголії. Ну, буває, 37-рік, туда-сюда. Але вийшов ідеологічний конфуз з розтиражованими фотками із щасливим дитинством.
От тоді бдітєльні товаріщі пошерстили хронікі зустрічей народа із товаріщем Сталіним. І з небуття виринуладівчинка Мамлакат.
Із Мамлакат Сталін перетинався на пів року раніше за симпатичну бурятську дівчинку Гелю. Мамлакат була не бурятською, а таджикською дівчинкою. В грудні 35-го року їй вже було одинадцять років. І була вона не охайною дитинкою, донькою регіональної еліти. Ні, вона була таджикською юной рабинею, яка збирала хлопок, тобто майже вату, на плантаціях.
Ви ще не заплуталися? (за кадром лунає мелодія з фільму "Унесені вітром"). Собссна до Сталіна цю юну рабиню привезли, щоб вручити їй нагороди за перевиконання плану, бо Мамлакат збирала хлопок не однією рукою, а цілими двома, перевиконавши план на овердофіга відсотків. За що односельчани її ледь не вбили. І я навіть не маю право їх за це засуджувати.
Оскільки в усіх школах, садочках, парткомах та інших офіційних приміщеннях СРСРу вже висіли портрети Сталіна із Гелею та букетом, особливим циркуляром по радіо, тіві та тодішньому інтернету розігнали інформаційну хвилю, що ця симпатична дівчинка - Мамлакат, передовіца виробництва вати і уособлення щасливого радянського дитинства. Тобто щасливе дитинство по-радянські, це замість начальної школи, та і взагалі замість школи, - збирати хлопок.
І найприкольніше у всій цій історії те, що Мамлакат наразі ще жива. Бо важка фізична праця змалечку підвищує процент довгожителів в регіоні.
Лопати та автомати в кожну хату, порайтеся зрання до вечора, а не в інеті сидить. І перед людьми не стидно, і здоровля краще.
Товаріщ Сталін схвалює.
Марія Сергіївна Фокіна
1)
ru.wikipedia. Мамлака́т Акбердыевна Наха́нгова
2)
ru.wikipedia. Энгельси́на (Геля) Серге́евна Че́шкова (имя при рождении — Энгельсина Ардановна Маркизова)