mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Бреше, як президент Ізраїлю Реувен Рівлін про УПА ( про черпак дьогтю у діжці меду)

Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м).
У 1941—1943 роках у Бабиному Яру розстріляно 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом із чоловіком.


Виступаючи сьогодні у Верховній Раді України з приводу для пам'яти жертв Холокосту, промовляючи про розстріли у Бабиному Яру, президент Ізраїлю Реувен Рівлін  сказав:

(з 5 хвилини)
"... В Бабиному Яру не тільки загинули від рук нацистів десятки тисяч людей - євреї, українці, цигани та представники інших народів.
Вони були знищені німцями та іх українськими прібічниками.

.....
(з 8 хвилини)
Панове, Близько 1,5 млн євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни у Бабиному Яру і багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах біля ярів і ровів, зіштовхували в братські могили. Багато пособників злочину були українцями.
І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх та у багатьох випадках видавали німцям.
Вірно й те, що було більше 2,5 тис. праведників народів світу, ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчала. Відносини між українським та єврейським народами сьогодні спрямовані в майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія як з її страшними, так і з її гарними подіями забулася.
Антисемитизм слід визнавати таким, яким він був у минулому і у його сьогоднішній подобі. І не можна реабілітувати і прославляти антисемітів"..
.
(ну і далі - прозорі натяки про те, що "світова спільнота"  ніколи не  сприйме за рівних собі  лідерів країн, котрі прославляють "антисемітьски структури" -  напевно, на кшталт УПА)


https://youtu.be/aYKXw6ZlNkQ

"бійці ОУН"  у промові  Рівліна - це напевно партизани УПА , бо іншої, окремої від УПА структури, ні  у ОУН(б), ні у ОУН(м),  не було.

Українська повстанська армія (УПА) — озброєне крило ОУН (організації українських націоналістів) - військово-політичне формування, що діяло в Україні протягом 1942–1954 років.
УПА провадила свою війну на два фронти - проти нацистів і проти комуністів.
УПА воювала з весни 1943 року і до кінця 1954 року, коли активні її дії було придушено військами НКВС. Окремі вогнища спротиву діяли впродовж 1950-1960-х років.
УПА , ніколи:
- ні  сама  не провадила антиєврейских акцій,
-ні  ніколи не "видавала німцям євреїв".


* * *
Семён Глузман и Михаил Хейфец о советских лагерях, о том - почему в них вместе с ним по политическим мотивам там сидело больше всего украинцев, о партизанах УПА, о своем, уважительном к ним отношении

Tags: вести с полей, кажущееся и действительное, отож, плевок в вечность, факт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 53 comments