mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Три Homo CaGeBicus. Треба буде ще раз перечитати книгу Елен Блан "Родом із КГБ. Система Путіна"



Елен Блан. Родом із КГБ. Система Путіна.
- К.: Темпора, 2009. - 360 с.

(Зважаючи на зміст книги, докі буде жити Вовапутін, чекати перекладу цієї книги російською мовою не варто)




"Елен Блан писала для західного читача, книга французької дослідниці, доктора східних мов, політології та кримінології Елен Блан" Родом із КДБ. Система Путіна "була вперше видана у Франції в 2004 році.
Українською мовою з'явилася на світ у 2009-му. Книга руйнує міфи, про те, що розпад Варшавського блоку був некерований кремлівською верхівкою.

Наводячи численні докази обізнаності Михайла Горбачова про приготування до ГКЧП, дослідниця вказує на заангажований інтерес всієї радянської еліти, яка потребувала легалізації на Заході. Мало того, головним стратегом і тактиком у впровадженні "перебудови" був аж ніяк не Горбачов, а Юрій Андропов, всесильний шеф КДБ.

Аналізуючи радянську історію другої половини ХХ століття, Блан вказує на збільшення ролі корумпованого бюрократичного апарату, криміналу і спецслужб, які фактично стали господарями країни.
КДБ отримав під свій контроль практично всю тіньову економіку країни, вміло маніпулюючи політичними гравцями та здійснюючи процеси "мирного" розвалу СРСР.

Головною причиною перебудови Елен Блан вважає
потребу КГБ і керівництва Кремля легалізації в очах Заходу і отриманні кредитів на модернізацію економіки. Дезінформаційна кампанія, яка була вдало проведена кремлівським керівництвом, дала можливість безкарно вивозити за кордон не тільки кошти СРСР, а й частину щедро наданих кредитів.

Після проголошення Росією суверенітету, за даними французької дослідниці, спостерігалася визначальна роль представників спецслужб:
"У місцевих і федеральних виборах 1990 року брали участь 2756 офіцерів таємних служб. І були так добре проінструктовані про місцеві проблеми, що 86% блискуче перемогли в першому турі".

Блан переконана-зростання олігархічних капіталів в Росії і зубожіння населення в 1990-х роках був заздалегідь спланований і передбачав перерозподіл в зазначені КДБ приватні руки не тільки владних повноважень, але і ресурсів, що раніше належали всьому народу.

Захід почав сприймати нові держави і в першу чергу, Росію як результат справжньої демократії. Але те, що процеси люстрації були втілені лише в країнах Балтії, свідчить - велика частина комуністичної і КГБіської еліти змогла не тільки адаптуватися до нових економічних умов, а й примножити свої капітали і вплив.


Зібравши величезний матеріал західних дослідників і небагатьох російських інтелектуалів, які намагаються донести правду про сучасний політичний режим в Російській Федерації, Елен Блан застерігає про появу нового типу суспільно-політичної реальності - homo cagebicus. Найбільш показовою і відомою фігурою, яка підпадає під це визначення, є нинішній прем'єр-міністр РФ Путін.

Велику увагу Елен Блан приділяє і спробам сучасної політичної еліти "Кремлянкі" (союз Кремля і Луб'янки) створити нову офіційну версію історії Росії та СРСР. У ній центральною відправною точкою є перемога у Другій Світовій війні, яка ніби скасовує існування системи ГУЛАГу і знищення цілих генерацій під наглядом Сталіна.

Окреме місце в книзі Елен Блан займає розслідування про діяльність КДБ (ФСБ) на території сучасної Європи. Ця діяльність допомогла здійснювати вплив на внутрішню і зовнішню політику цілого ряду країн ЄС.

Для українського читача буде цікавим огляд діяльності проросійських організацій у Франції:
"Тому, ми бачимо, як виникає чимало французько-російських клубів, літературних або мовних товариств (іноді визнаних як суспільно корисних), осередків російської цивілізації і культури (деякими з них керують відомі агенти впливу), сумнівних контор закамуфльованих за привабливими вітринами". Залишається лише гадати ".

На жаль, в Україні відсутні дослідження, які б показували, який відсоток офіцерів, інформаторів і таємних агентів КДБ став народними депутатами та іншою владною елітою ".


Завантажити книгу можно тут: http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=25137

Tags: кажущееся и действительное, отож
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments