mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Культурна окупація. Макіавелі.

Про мовне питання
І знову набирає обертів конфлікт між російсько- і україномовними. Правда, тепер патріоти і ті і інші. Та перші захищають право розмовляти російською, а другі продовжують тиснути.
Я є прибічником переходу на українську лише тому, що знаю, наскільки важливим є політичний термін - культурна окупація. Це не нудна філософія, а абсолютно конкретна річ.

Першим її описав ще Макіавелі у 15-му сторіччі як форму утримання окупованого народу.
Він зазначав, що завоювати народ недостатньо, його потрібно ще утримати, а краще заволодіти ним назавжди. Із багатьох таких способів Макіавелі одним з найкращих вважав культурну окупацію.
Знищте їх мову і заставте ромовляти своєю, знищте їх літературу, примусьте повірити в те, що їх і ваш народ - це один народ і жодної різниці між ними немає, тоді ви отримаєте ці землі назавжди.

Росіяни приділяють цьому вкрай велике значення. Недарма їх Кирилл казав про русський мир - це там, де є російська мова та російська церква.
Недарма, їх російські погляди на країни Балтії менш переконливі, ніж на Україну.
Без культурної окупації наступ на Балтію ними сприймається як 100%-ва окупація чужих земель, бо там інший народ, розмовляє іншою мовою, зовсім відрізняється від них.
А Україна в їх системі цінностей - то їх народ, у якого такий саме совок і який розмовляє тією ж мовою, що і вони.
Тож напад на ці землі ними сприймається не як окупація, а як звільнення.

Я виріс в російськомовному Херсоні, живу в Києві, де більшість оточуючих теж російськомовні. Мені складно перейти на українську, та в різних формах намагаюсь - пишу виключно українською, намагаюсь і публічні виступи лише українською вести, з сином з дитинства розмовляємо українською, і він вже в мене росте україномовним. Тож, ніколи не сперечаюсь, коли просять переходити на нашу мову спілкування, бо знаю - це дійсно стратегічно важливо

Кирило СергєєвЭтот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments