mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Перший запис «Щедрика» (Carol of the Bells) 1922 рік. Нью-Йорк

У мережу виклали перший запис «Щедрика», написаної композитором Миколою Леонтовичем в 1901 році. Запис зроблено  в 1922 році у виконанні Українського національного хору під керівництвом Олександра Кошиця.
 
У проміжку між 1901 і 1921 роками Леонтович створив п'ять версій пісні. Тільки версія, створена в 1916 році, його влаштувала до тієї міри, що він дозволив її виконати.
Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі (згодом — інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв та очолив щойно створений державний оркестр.
 
Виконання твору принесло великий успіх. Ім'я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки. За висловом Кирила Стеценка.
 
5 жовтня 1921 року «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку, а вже в 1936 створили її американську версію - Carol of the Bells, написану американцем українського походження Пітером Вільховським.
 
Carol of the Bells стала неймовірно популярною різдвяною піснею у всьому світі.


https://youtu.be/lXQ15PyKM-M
Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments