mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

4 стадії ідеологічної диверсії Москви проти країн, які треба підкорити (за Ю. Безменовим)

Юрій Олександрович Безменов (російською: Юрий Александрович Безменов), також відомий під іменем Томас Девід Шуман (англійською: Tomas David Schuman)
(нар. 1939, м. Митищі, Московська область, СРСР — †1993, Віндзор (Онтаріо), Канада)
— фахівець радянської пропаганди, дезінформації та підривних дій, співробітник КДБ, працював у Агентстві друку «Новости»[ru], посольстві СРСР в Індії.
В 1970 році втік до Канади, де певний час жив під іменем Томас Шуман.
Після того, як КДБ вичислило його, публічно розкрив деяку інформацію про радянську пропаганду та диверсійну діяльності в інтерв'ю, лекціях, кількох брошурах.


У своїх лекціях, інтерв'ю та брошурах Безменов описав методику роботи Радянського Союзу з країнами, які треба було ослабити і підкорити.
Це процес ідеологічної диверсії.
Безменов наголошує, що йдеться не про шпигунство.
"Якщо узагальнити весь час, гроші та зусилля КДБ, спрямовані за межі СРСР, ми побачимо, що на шпигунство як таке витрачається тільки 10-15%. Решта - на ідеологічну диверсію, яка в більшості здійснюється засобами, що не суперечать законам вільних країн, і є видимою, якщо дати собі часу, зусиль і проникливості, щоб її побачити"

Ідеологічна диверсія має чотири стадії
(далі схема із брошури Юрія Безменова "Лист Америці з любов'ю",
сторінка 22.
Переклад недослівний, в дужках - мовою оригіналу).

Сфери

Методи

Результати

ПЕРША СТАДІЯ. ДЕМОРАЛІЗАЦІЯ - ВІД 15 ДО 20 РОКІВ

Світогляд (Ideas)

Релігія (Religion)Політизувати, комерціалізувати, зводити до розваги

(Politicize, commercialize, entertainment)

Безсенсовість життя (Death wish)
Освіта (Education)Загальність (нівелювання елітарної освіти), зміст освіти не формує «систему координат» (Permissiveness, relativity)Невігластво (Ignorance)
Медіа (Media)Монополізувати, маніпулювати, дискредитувати, не спеціалізувати (Monopolize, manipulate, discredit, non-issues)Нерозуміння, короткозорість / "створення в суспільстві опонента повністю викривленої картини реальності, у якій ніхто, незважаючи на доступність інформації, не зможе дійти логічних висновків стосовно самозахисту та оборони власної країни, сім’ї чи спільноти"[4](Uninformed myopia)
Культура (Culture)Фальшиві герої і хибні моделі поведінки

(False heroes and role models)

Безвольність, попсовість (Addictive fads, “mass”)

Інституційна система (Structure)

Право і порядок (Law and order)Юридичний позитивізм, неморальність закону (Legislative, not moral)Невіра, що система забезпечує справедливість (Mistrust “Justice”)
Суспільні відносини (Social relations)Права, але не обов'язки (Rights vs. obligations)Менше особистісної відповідальність (Less individual respons)
Безпека (Security)Спецслужби, поліція, військові (Intelligence, police, military)Беззахисність (Defenselessness)
Внутрішня політика (Internal politics)Поділи, антагонізми (Party, antagonisms)Роз'єднаність (Disunity)
Зовнішні відносини (Foreign)Ненадійні партнери (Salt...friends)Ізоляція (Isolation)

Життя людей (Life)

Сім'я, суспільство (Family, society)Розвалювати (Break up)Жодної лояльності (No Loyalty (state))
Здоров'я (Health)Спорт, охорона здоров'я (підривати), шкідлива їжа (Sports, Medicare, Junk food)Слабке населення (Enfeebled masses)
Позиції в суспільстві різних груп (Race)Опускати еліти, налаштовувати групи одна на одну (Lower the Uppers, Bible genetics vs. environment)Ненависть, розділеність (Hatred, division)
Населення (Population)Обезземлювати, урбанізувати (De-land, Urbanize)Відчуженість (Alienation)
Праця (Labor)Профспілки проти суспільства (Unions vs. Society)Переслідування (Victimization)

ДРУГА СТАДІЯ. ДЕСТАБІЛІЗАЦІЯ (ВІД 2 ДО 5 РОКІВ)

Боротьба за владу як самоціль (Power struggle)Популізм, безвідповідальна боротьба за владу (Populism, Irresponsible power struggle)Великий брат, бажання "сильної руки" (Big brother)
Економіка (Economy)Руйнування торговельних та договірних відносин

(Destruction of bargaining process)

Податливість великому брату (Yield to big brother)
Модус суспільства та порядку (Society fiber, Law)Низова участь / Прямий вплив активних груп на державницькі процеси, нівелювання інституційної організації (Grass roots participation)Влада натовпу (Mobocracy)
Зовнішні відносини (Foreign)Ізоляція, Комуністичний інтернаціонал

(Isolation, Multi-nations, and Central Comm. )

Винятковість, Вороже оточення

(Prestige, Belligerent encirclement)

ТРЕТЯ СТАДІЯ. КРИЗА (ВІД 2 ДО 6 МІСЯЦІВ)

На цій стадії "радикали", свідомі та несвідомі агенти, інші маніпульовані групи мають максимально швидко насильницьки захопити владу і змінити структуру влади. Якщо попередні стадії були добре пророблені, більшість суспільства буде повністю дезорієнтована та неспроможна протистояти і, навіть, може вітати такі дії

ЧЕТВЕРТА СТАДІЯ. НОРМАЛІЗАЦІЯ

Слово нормалізація тут застосовується іронічно. Коли радянські танки в’їхали в Чехословаччину 1968 році, Брежнєв сказав «Тепер ситуація в братській Чехословаччині нормалізована». Нормалізація може тривати як завгодно довго, країна вже перебуває під контролем. На цій стадії нейтралізуються (в т.ч. шляхом фізичного знищення) ті, чиїми руками здійснювалася диверсіяБезменов наголошує, що ці результати не обов'язково мають досягатися зусиллями диверсанта. КДБ у підривній роботі використовує той самий принцип, який є у японських бойових мистецтвах, зокрема дзюдо - використовувати енергію противника, щоб побороти його (наприклад, не відбивати удар, а ухилитися, схопити руку противника і продовжити його рух за напрямком удару, щоб далі кинути на землю чи вдарити об щось).
"Країна, яка є ціллю, очевидно, робить щось погано. Якщо це вільне демократичне суспільство, то існує багато різних громадських рухів у цьому суспільстві. І в кожному суспільстві є люди, які діють проти суспільства.
Наприклад злочинці, ті, хто антагоністично налаштовані до політики держави, психотичні особистості, які взагалі проти всього, і, нарешті, є невелика група агентів іноземної держави, куплених, підманутих, завербованих.
Коли всі ці групи будуть спрямовані в одному напрямку, це правильний момент, щоб підхопити і продовжувати їх рух, поки вони не доведуть все суспільство до кризи".

На прикладі релігії, потрібно ослаблювати її, сприяючи "всіляким сектам і культам, які привертають увагу людей. Навіть якщо такі секти є наївними, це не має значення.
Поки загальноприйнята релігійна норма повільно підточується і люди збиваються з головної цілі релігії - мати зв'язок із Богом, це спрацьовує для мети ідеологічної диверсії.
Далі змішуйте справжні поважані релігійні організації із фейковими організаціями. Відбийте увагу людей від справжньої віри і розосередьте їх на різні підміни"
.


Укр. Вікі :Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments