Я тоді товарищував з старшим сином Тарапуньки, часто бував у них вдома у будинку де зараз метро "Золоті Ворота" (Тимошенко з комічного дуету Тарапунька і Штепсель).
Тому цю історію знаю як і з його і його батька розповідей, так і з розповідей багатьох моїх знайомих, що тоді працювали на УТ-1.
В приміщенні караїмьскої кенаси в той час вже закрили кінотеатр повторного фільму і влаштували там "Будинок актора".
Київська кенаса |
|
---|---|
Київ, тоді вул Підвальна, потім Ярославів Вал. |
Українське телебачення робило звідтам передачи "Акторські зустрічі".
Того разу у програмі були і Тарапунька і Штепсель і клоуни з Московського цирку котрий у ті дні гастролював у Києві.
Одним з номерів тієї програми був номер, в якому клоуни одягнени лише у майки, "сімейні труси" до коліна і кірзові чоботи, удавали з себе силових акробатів.
Один весь час робив спроби залізти на іншого, але обидва грали хирляків, і кожна спроба зробити піраміду закінчувалася кумедним падінням.
Фонограмою до цього номеру (офіційно затвердженого у Москві) була пісня гурту "Цвєти" - БОГАТЫРСКАЯ НАША СИЛА.
Усе це виглядало приблизно так:
https://www.youtube.com/watch?v=_1OsAGc2dXY
Після першого показу по ТБ, на Крещатику 26 пролунав дзвінок з ЦК КПУ.
Розгром і скандал був повний.
Товаріщ партійний руководітель що відповідала тоді "за культуру" (призвище цієї курви не пам"ятаю, визвірилася на працівників телебачення, звинувативши іх майже в прихованному українському буржуазному националізмі, що на ії думку проявилось у відвертому знущанні над величчю величного братерського російського народу.
Розпікала вона телевізійників за те, що вони пропустили в ефір безперечно антирадянський номер, де два провокатори навмисно знущаються з російського народу під слова пісні :
Это батюшки Ильи Муромца
Вышли биться ученики!
Богатырская наша сила -
Сила духа и сила воли.
Всі заперечення телевізійників, мовляв, - а ми тут до чого, це ж офіційно Москвою ж затверджений цирковий номер з програми Московського цирку що зараз гастролює в Київському цирку, йшли як пісок у воду.
Закнічвся цей розгін тим, що коли наступного дня ця програма йшла у повторі - цього номеру там вже не було.
Вирізали.
Сам той повтор спеціально подивився.
Дякувати Богу, що ніхто з працівників телебачення тоді не постраждав - з роботи з волчим квітком тоді нікого не вигнали.
Але страх, і до того вмикавший самоцензуру, приниження і преляк ненавмисно зробити щось не те, додалися.
Так що, коли вам будуть розповідати, що у Радянськім Союзі всі народи буди рівні- не вірьте.
Одна спільнота, котра так і не стала народом, мала бути рівнішою за всіх інших:
"Російський народ займає в Радянськім Союзі почесне місце не тілько внаслідок своєї величини, але також у наслідок ролі, яку він відіграв у створенні радянської держави, в наслідок його великого досвіду і культури.
Всі народи Радянського Союзу свідомі цього. Вони становлять одну сім"ю. Але, як у кожній гармонійній і трудолюбивій сім"ї, молодші члени дивляться з пошаною на старшого, і ця пошана не встановлена законом, ані накинута силою, але природно закорінена в цілій системі радянського суспільства.
Є люди, які уважають себе вченими, але й до сьогодні мішають поняття "російській" з "радянським". Деякі навіть говорять, що знаходять суперечності. Новий радянський гімн робить відіносини між Великою Русю і Радянським Союзом ясними.
...російський народ не утотожнив себе з іншими народами. Він затримує свою індивидуальність. Він гордиться своїм іменем і своїм минулим. Він іде попереду інших радянських народів тому, бо має більший історичний досвід; і інші народи, які тільки недавно здобули своє незалежне політичне існуванні та не набули достаточного культурного досвіду, мають чого повчитися від нього".
Almanaque ukraniano ilustrado"La Lus" 1946
Календар "СВІТЛО" на рік 1946
Organo de la Colectividad Democratica Ucraniana en La Rep. Argentina.
Buenos Aires disiembre 1945
Священна Пісня Рад. Народу.
Д. Заславський, радянський журналіст.
Стор. 38-40
Орфографію і пунктуацію видання збережено.
©
Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/