mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

У Росії немає іншої ідентичності, крім імперської, тому вони опиратимуться з усіх сил

В Італії вийшла книга "Україна. Забутий геноцид" відомого історика Етторе Чіннелли. У розмові з DW дослідник пояснив, чому важливо, що італійці побачать саме зараз дослідження про Голодомор в Україні.

Етторе Чіннелла присвятив свою наукову працю пошуку відповіді на запитання: чи був Голодомор в Україні геноцидом?


У багатьох країнах все ще жива "неосталінська" культура. Всі засуджують сталінські злочини, але не всі сталінські злочини відомі! Відомі його "чистки", "великий терор", але чому? Тому що СРСР свого часу дозволив про це говорити. У той час як інші сторінки замовчувались.
Якщо злочини нацистської Німеччини досконало відомі і розібрані, зі сталінізмом це зовсім не так.

Сьогодні не можна добре говорити про Гітлера, про Голокост. Ніхто не скаже: "так, він вбив мільйони євреїв, але ж вони потім отримали свою державу у Палестині, а отже це позитив".
А про Сталіна щось на кшталт цього говорять і досі.
Якби Гітлер виграв ту війну, їхні ролі зі Сталіним помінялися б. Ми б знали все досконально про злочини радянського режиму вже починаючи з 1945 року.
І сьогодні ніхто б не міг добре говорити про Сталіна. І, можливо, був би хтось, хто стверджував би: "Так, Гітлер вчинив багато злочинів, але ж він подолав жахливий радянський комунізм, і врятував від нього європейську цивілізацію".
Сталінський та гітлерівський режими були дуже різними, але обидва є жахом. Я досі не можу визначитися, хто з них був гіршим.

Ви вірите, що колись відбудеться щось на кшталт умовного "Нюрнберзького процесу" для сталінізму?

Ну, якщо його досі не сталося... Тим паче, зараз ми помічаємо в Росії спроби оживити сталінізм. Чому це трапляється? А тому, що Росія – це імперія. Коли ця імперія була найбільшою і найуспішнішою? За Сталіна.
У Росії немає іншої ідентичності, крім імперської, тому вони опиратимуться з усіх сил, аби "не втратити Україну".
Адже є міф про Київську Русь як колиску їхньої цивілізації, хоча Москва не має до того жодного стосунку. Їм доведеться шукати іншу ідентичність, а це проблема.

У питанні, чи був Голодомор спрямованим саме проти українців, між українськими та російськими істориками немає згоди. Якого висновку дійшли Ви?

Голодомор - це геноцид, у першу чергу соціальний. Мета була винищити найбільш працелюбні прошарки сільського населення. Але те, що 2/3 жертв – українці, не випадковість. Як не випадковість і знищення української інтелігенції у той же період. Сталін боявся сильних проявів національних почуттів, в Казахстані, в Україні. Є листи, в яких він говорить про "небезпеку розповсюдження українських шкіл". А їх тоді було дуже багато, у тому числі за межами України – в Росії, на Кавказі. Тоді українська культура була дуже привабливою, і Сталіну це дуже не подобалося.
P.S
- "Никакой России исторически не существует!
Не было в 15м веке никакой России!
Россия как государство образовалась в результате слияния Московии и Украины.
Это есть Россия!
Никакой России до этого не было!"
Видео отсюда: http://censor.net.ua/video_news/168901/rossiyiskiyi_jurnalist_ukraina_sformirovalas_izza_nelepyh_i_marazmaticheskih_obstoyatelstv_a_ee_tsentr

Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment