mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Історія Одеси - вчені, невчені, байдужі і вчёныє.

"Когда человек не такой как вообще, потому один такой а другой такой, и ум у него не для танцевания, а для устройства себя, для развязку своего существования, для сведения обхождения, и когда такой человек, ежели он вчЁный, подымиться умом своим за тучи и там своим становиться — становиться ещё выше Лаврской колокольни, и когда он студова глянет вниз так... потому ежели человек вчЁный, так ему уже свет переворачивается вверх ногами, пардон вверх дыбом.
И тогда когда тому, одному которому, невчЁному будетЬ белое, так уже ему, вчЁному, которому, будет уже как ну рябое!
©
Свирид Петровіч Голохвастов


100%, що під час майбутніх "дискусій" навколо теми "Одесі 600" супротивники цієї ідеї, серед інших своїх аргументів намагатимуться використати
наступні аргументи (як приклад, навожу тут тільки те, що вже чув чі від  відвертих прибічниців короткої постімперської історії Одеси, чі від людей котрих за ііх словами ця тема не обходить, але котрі не можуть стриматись від того, щоби  при  першій-ліпшій  нагоді, зайвий раз продемонструвати загалу  неординарність свого мислення).

* * *

Один з таких аргументів можна сформулювати так:

<Хаджибей був поселенням (варіант -  татарская дєрєвєнька, село,  хутор), а Одесса місто, і немає значення - з чого саме Одеса виросла (чі на пустому місті, чі на тому місті вже жили якісь люди). Вік  Одеси треба рахувати з того року, коли вона отримала статус міста. В декотрих містах День Міста всяткують саме в день надання йому статусу міста (наприклад - Берлін)*.

Тобто:
1)
Будуть твердженя, що Гаджибей містом не був, бо статус міста Одеса отримала тільки в Рос. Імперії и тому теба розділити історію "посєлєнія, нічтожной татарской дєрєвєнькі, і.т.п. Хаджибея" і історію (а значить і вік) міста Одеси.


2) У цьому  висновку зумисно встановлюється хибний логічний зв"язок між повним  віком міста і днем календаря коли  святкується "день міста".

На такого штибу "заперечення" мають бути з нашого боку прості і зрозумілі, навіть для не істориків, відповіді.

За аналогією можно порівняти так:

Якою буде правильна відповідь на ніби-то просте питання:

-Скільки років жинці на призвище "А" ?

Варіанти:
1)
Стільки років, скільки пройшло з року ії народження котрий вказано у першій письмовій згадці про цю людину (запис у метричній книзі, свідоцтво про народження) чі свідчення іх родичів. тата, мами. Зміна людиною протягом  життя свого призвища на  визначення ії  віку не впливає а історичною наукою).

2)
Жінці "А" стільки років, сікльки пройшло з того року, коли вона стала жінкою (бо до того вона була спочатку немовлям, потім дівчинкою, потім дівчиною, а ніяк не жінкою)

Якщо пристати на ей варіант відповіді, то виявиться, що і тут потрібні уточнення, бо:

а)
-За логікою юридичної науки, жінкою "А"   ця особа  стала в тому році, коли вона одружилася перший раз. А якщо вона взагалі не одружувалася, то вона і досі жінкою не є, а є старою дівою.
-Другий, також юрідично коректний вариант відповіді - жінкою "А" вона стала тоді, коли вона за законом стала повнолітньою/дорослою (отримала паспорт, стала дорослою повносправною громадянкою).
-Третий, не менш юридично обгрунтований варіант відповіді - жінкою "А" вона стала того року, коли вона вийшла заміж і взяла призвище чоловіка (якщо "А" це не ії дівоче призвище).
б)
За логікою медичної науки, жінкою "А" стала лише того року, коли вона почала жити статевим життям незалежно від того, було це оформлено юридично, чи ні.
А якщо цього факту не сталося, то жінкою вона не є і доси, а є незайманою дівчиною.

Далі -  решта з стандартного набору аргументів що на думку прибічників короткої постімперської історії Одеси,  мають обеззброїти прибічників довшої, повної історії Одеси:

-Одеський історик Маркевич свого часу "шулерські" препарував польські першоджерела, тому більше віри Скальковському, а не йому.

-Існує книжка  де автор на 24-х сторінках   "остаточно" доводить, що Длугош написав  неправду .
("Александр Третьяк Коцюбиев, или История фальшивки" читати тут - pdf)

-Сьогодні не на часі підіймати питання подовження історії Одеси:
1)
Ті хто висловлюється попростіше, формулюють це так -
Тому, що це внесе ще більший розкол у суспільство і тому не на часі.
(тобто - пропонується і надалі, знаючи, що "коротка історія Одеси" спотворена, і надалі жити з цією брехнею продовжуючи виховувати на ній наступні покоління)
2)
Ті хто полюбляють писати, формулюють так -
Якщо Україна подовжить історію Одеси, то це буде шкідливо для України як держави - тому що тоді Україна "переведе на себе стрілки"  з Російської Імперії у питаннях відповідальности за насильницькі приєднання   чужих територій, тоді  не Росії, а Україні прийдеться перейняти на себе моральну відповідальність за пролиття крови кавказьких народів та тих, хто жив у причотноморсько-приазовских регіонах, що зараз належать Україні Чорноморцями Головатого та інших ватажків українців. Що як  обурить сусідні держави, так і поглибить розкол всередині України.


*
Те, що ніде у світі не визнається методіка визнання повного віку міста лише з того року, коли було видано державний акт про проголошення цього населенного пункту містом, я і так знаю.

Питання до істориків:
-У всіх державах в складі котрих за 600 років перебував Хаджибей-Одеса практикувався звичай видавати державні документи про проголошення поселень містами, чи ні?
-Надання поселенню Магдебурзького права, було рівнозначним визнаню поселення містом, чи ні?
-Як з цим було у Османів (був у них аналог документів на кшталт "прісвоїть посєлєнію *** статус города", чи ні)?
-Чі не є впевненість в тому, що документи аналогічі радянським "прісвоїть насєлённому пункту *** статус города" існували завжди, просто некритичним переносом у минуле радянських стереотипів?


Р.S
Переклад 11 тому тексту Длугоша польською мовою.
На стор 55-56 - про королівський порт  Kaczubyeiov:
dlugosz_jan_roczniki_czyli_kroniki_slawnego_krolestwa_polski .pdfЭтот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Tags: отрицание очевидного
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments