mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Ерзянські активісти заявляють про переслідування

Один з лідерів Ерзянського національного конгресу Ерюш Вєжай заявив про кадрові чистки у Республіці Мордовія. Вєжай обурений тим, що з керівних посад у республіці наполегливо прибирають ерзя, а на їх місця розставляють великорусів.


Жовтень 2014 року. Активіст пікетує кремлівський "VI з'їзд мордви".

Чистки за національною ознакою не обмежились лише держслужбою. «Скільки можна пригнічувати національні почуття ерзянського народу? Дійшло до того, що практично всі ерзя, грубим чином, буквально виметені з ключових позицій керівного складу громадських організацій, що одержують фінансування з держбюджету», – обурюється впливовий громадський діяч.

Дедалі більше гніву і несприйняття, серед народів ерзя та мокша, викликає кремлівська ініціатива «ЕМЯ» («Единый мордовский язык»), суть якої полягає у штучному об’єднанні різних мов у «мордовську мову».
«ЕМЯ – це страшна ідея тих, кому заважає ерзянський народ. Позбавте ерзя їх рідної мови і нація никне», – резюмує пан Ерюш.

Кореспондент найбільшого ерзянського періодичного видання "Эрзянь Мастор" Аніськань Клємань Толай заявив про цілеспрямоване перешкоджання журналістській діяльності зі сторони федеральної та республіканської влади:
ерзянським журналістам відмовляють в акредитації на офіційних заходах і навіть застосовують рукоприкладство як до представників небажаних ЗМІ.

Нагадаємо, що вже не перший рік Кремль через суд прагне ліквідувати видання "Эрзянь Мастор".
30 січня 2015 року Верховний суд РФ відмовився задовольнити позов Федеральної служби з нагляду в галузі зв’язку, інформаційних технологій та масових комунікацій («Роскомнадзор») щодо ліквідації ерзяномовної газети. Тепер часопис переслідує федеральна прокуратура. На жаль, справа щодо тиску на "Эрзянь Мастор" досі лишається поза увагою «Репортерів без кордонів», міжнародної недержавної організації з захисту прав людини, яка оберігає свободу слова у всьому світі.

UGRAЇNA.org


Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Tags: вести с полей
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments