«Загальний план Диких полів, простіше кажучи, Україна. З суміжними провінціями»
(«Delineatio Generalis Camporum Desertorum vulgo Ukraina. Cum adjacentibus Provinciis»).
Виконана у масштабі 1:1 800 000.
Південь на карті знаходиться вгорі, тобто вона перевернута «догори ногами» відносно звичної нам орієнтації.
Карта охоплює практично всі території сучасної України крім південно-західного прикордоння і основної частини Криму.
Подробиці дивитися ( мапа з можливістю збільшення) - ТУТ:
Місто Одеса показано під своєю тодішньою назвою -Коцюбі(єве).
Укладач карти – французький військовий інженер і картограф Гійом Левассер де Боплан (1600-1673). На початку 1630-их років він прибув із Франції до Речі Посполитої за запрошенням короля Сигізмунда ІІІ. Боплан перебував на польській службі до 1648 року як старший капітан артилерії і військовий інженер.
За дорученням польського короля Владислава IV і коронного гетьмана Конецпольського, Боплан розпочав складання докладної карти України. У 1639 році він уклав рукописну карту «Tabula Geographica Ukrainska» («Українська географічна карта»). Під час поїздки до Гданська Боплан передав рукописні ескізи картографу Вільгельму Гондіусу, який виготовив у 1648 році «Загальну карту України».
На початку повстання під проводом Богдана Хмельницького, Боплан остаточно полишає польську службу і повертається на батьківщину, до Руану. Там він видає ще кілька варіантів карт України, а також публікує твір під назвою «Опис України, кількох провінцій королівства Польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансільванії, разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн» (1651).
Боплан по суті першим помістив «Україну» (принаймні за назвою окремої карти країни) в географію Європи, де вона займала своє місце до кінця XVIII століття, а згодом епізодично виникала до 1917 року.
Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/