mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Московська воша, брехливе слово московських шептунів та їхніх наймитів наших недолюдків-запроданців

"— Перед новою українською владою, що утворилась під час повстання ***, стояла велика справа. Треба було наново організувати державу, яку *** навала **** р. понищила, яку і панування *** захитало...

— Вороги нашого народу не спали, а найбільш оці большевицькі харцизи з Москви. Уже спочатку самого великого повстання посунули своє військо до кордонів України.

Не встигла нова влада взятись за діло, як зразу ж виникли перед нею великі труднощі, бо большевицьке військо переступило кордони і почало захоплювати наші землі.
Знову їм тут на допомогу прийшли московські збольшевичені робітники, що живуть в Харкові, Запоріжжі тощо, себто близько від московсько- українських кордонів.
Знову стали росіяни, що живуть по наших осередках, свою гадючу роботу провадити проти нового українського уряду.
Перед погрозою нової небезпеки, треба було збирати всі сили, щоб одбити ворога, бо і ворог тепер був більш дужий: він мав і війська більше, і озброєне воно було краще, як раніш та й одягнене було ліпше.

— Отож, коли почалася **** p. боротьба з ***, то знову нарід наш не був однодушний і не мав одностайности супроти своїх ворогів.
Знову московська воша та брехливе слово московських шептунів та їхніх наймитів — наших недолюдків-запроданців — посіяли роздор серед людей і збаламутили їх.
Звиклим обичаєм своїм, московські брехуни розпустили наклепи на українське військо, і на український уряд, намовляючи людей не слухати, не допомагати йому, бо — мовляв — вони — контрреволюціонери і вороги селян та робітників.

Неначе туман на долині розпустилась ця брехня по всій Україні, забиваючи баки легковірним та збиваючи їх з пантелику".


С. Петлюра.
«Московська воша»

(оповідання дядька Семена про те, як московські воші їдять Україну та що з ними треба робити)

1925

Этот пост размещен также на http://mysliwiec.dreamwidth.org/
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments