mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

А спочатку Одесу називали Коцюбіїв

220 РОКІВ ОФІЦІЙНОГО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ПІВДЕННОЇ ПАЛЬМІРИ

Уперше нову назву цього міста знаходимо у заголовку «височайше затвердженого» 10 січня (ст. ст.) 1795 року штату соляного магазину (складу), а вже як офіційне найменування — в указі від 27 січня (ст. ст.) про заснування Вознесенської губернії, де згадано «город Одесса, татарами Гаджибей именуемый».

Насправді йшлося про давнє місто Коцюбіїв, першу літописну згадку про яке датовано 1415 роком. Після завоювання турками воно змінило назву на зручніше їм у вимові слово Качибей, а згодом — Хаджибей, про що добре знали в Петербурзі.Геннадій Ладиженський: «Хаджибей». Олія на полотні. 1899. Одеський художній музей.

Однак імператриця прагнула розпочати історію давніх українських земель «з чистого аркуша», і не лише на півдні. Наприклад, за розпорядженням Катерини ІІ адміністративним центром Волинської губернії стало місто Новоград-Волинський. Так перейменували стародавній Звягель, першу літописну згадку про який датовано 1257 роком. Так здійснювали цілеспрямовану підміну історії Київської Русі-України на міфічну Новоросію.

До речі, так само проходили «омоскалення» Криму, де з подачі великодержавних шовіністів вік Сімферополя донині відлічують від катерининського указу 1784 року, хоч тут уже було кримськотатарське місто Ак-мечеть, а до того — давній Неаполь Скіфський, згадки про який датовано 185 роком до нашої ери.* * *

Поздравляю одесситов с днём украденной истории города Сегодня- день переименования Гаджибея в Одессу
Tags: кажущееся и действительное, отрицание очевидного
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment