mysliwiec (mysliwiec) wrote,
mysliwiec
mysliwiec

Не можна розколоти те, що ніколи не було гомогенним. Речі і явища слід називати своїми іменами.

У нас багато людей і досі не розуміє, як важливо називати речі своїми іменами. Правильно названа річ - це точний орієнтир.

Сам по собі орієнтир не гарантує успішного досягнення мети, але якщо ви маєте хибний орієнтир, шанси досягти мети дорівнюють 0, які б досконалі засоби ви не мали.
Контроверсійні висловлювання на мовні теми не розколюють українське суспільство.
Розколоти можна тільки те, що первинно становило єдине ціле. А населення України на момент проголошення Незалежності гомогенним уже НЕ було.
На одній території існували 2 великі мовно-культурні групи, між якими існував конфлікт інтересів. Просто цей конфлікт або приховувався, або пригнічувався за рахунок неасимільованих автохтонів, що створювало ілюзію єдності разноязичних граждан УкраІни.

Гострі висловлювлювання не розколюють культурно неоднорідне суспільство, а ЗАГОСТРЮЮТЬ стосунки між різними етно-мовними групами.
Питання, чи варто в конкретний момент ці стосунки загострювати, чи слід спершу накопичити сили, може бути предметом дискусії.
Але
Від вереску про расколпаязику тхне старою русскоміровською побрехенькою про трієдінийнарот, каторий раскаливают украінствующіє.


Sofiya Dniprovska


Цей пост також розміщено на: http://mysliwiec.dreamwidth.org/2820177.html
Коментів: comment count unavailable
Tags: отож
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments